Data publikacji: 24.07.2018
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Poczta Polska przedstawia atrakcje turystyczne na multimedialnych znaczkach
Kategoria: nowe produkty/usługi, media, marketing, reklama
23 lipca pojawiły się dwa nowe znaczki emisji „Polska Zobacz Więcej”. Przedstawiają piękno polskiego wybrzeża Bałtyku i uroki Kopalni Soli „Wieliczka”. Umieszczone na grafice kody QR odsyłają do filmów o największych walorach turystycznych Polski.
23 lipca pojawiły się dwa nowe znaczki emisji „Polska Zobacz Więcej”. Przedstawiają piękno polskiego wybrzeża Bałtyku i uroki Kopalni Soli „Wieliczka”. Umieszczone na grafice kody QR odsyłają do filmów o największych walorach turystycznych Polski.
Na najnowszych walorach filatelistycznych Poczty Polskiej pojawiły się fotografie polskiej plaży i Bałtyku oraz Kopalnia Soli „Wieliczka”. Obie przedstawiają miejsca, które są bardzo popularne wśród polskich i zagranicznych turystów. Marzanna Dąbrowska, autorka projektów i artystka grafik zastosowała klamrę, która symbolicznie wyraża bogactwo kulturowe i przyrodnicze Polski. Motywy na oprawie arkusika znaczków nawiązują do struktur soli i bursztynu.
– Wiele emisji filatelistycznych Poczty Polskiej ukazuje piękno polskiej przyrody i wyjątkowe miejsca naszego kraju. Tym razem, oprócz wizerunków nadbałtyckiego krajobrazu i zabytkowej kopalni, na znaczkach umieszczone zostały kody QR odsyłające do filmów promujących polskie atrakcje turystyczne – mówi wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej Wiesław Włodek. – Znaczek to bardzo mała forma graficzna, która jest jedynie inspiracją, natomiast kod pozwala na uzupełnienie przekazu o dowolne informacje. W ten sposób Poczta w roku swojego jubileuszu wprowadza tradycyjne, papierowe znaczki pocztowe zintegrowane z nowoczesnym światem multimediów – podkreśla Wiesław Włodek.
Pod kodem umieszczonym na znaczku z wybrzeżem Bałtyku znajduje się film promocyjny o Polsce przygotowany przez MSZ: About Polska. Film ukazuje nasz kraj z lotu ptaka – znalazły się w nim zdjęcia pokazujące krajobrazy i miejsca wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, parki narodowe, duże miasta oraz małe malownicze miejscowości. Pod kodem umieszczonym na znaczku z komorą Weimar znajduje się film o Kopalni Soli „Wieliczka”: Dziedzictwo światowej kultury górniczej.
1 / 5
Komora Weimar w Kopalni Soli „Wieliczka” – przedstawiona na znaczku o wartości 2.60 zł – jest jedną z dwudziestu komór na trzykilometrowej trasie turystycznej po kopalni. Mieniąca się wszystkimi kolorami tęczy komora Weimar z umieszczonym pośrodku jeziorkiem, powstała na początku XX w. Zielonkawy kolor wody jest efektem eksploatacji w tym miejscu soli zielonej, w blokach dochodzących nawet do 20 tys. metrów sześciennych. Współcześnie wrażenia wizualne potęgują specjalnie przygotowywane spektakle dźwięku i światła, które przyciągają setki gości. Swoją nazwę komora zawdzięcza poecie i uczonemu Johannowi Wolfgangowi von Goethe, który prawdopodobnie w 1790 r. osobiście zwiedzał kopalnię w Wieliczce. Na jego cześć w komorze umieszczono solny pomnik autorstwa górnika-rzeźbiarza Józefa P. Kowalczyka. Odwiedzający to miejsce mogą podziwiać również figurę ducha Skarbnika, który według podań, mieszka w podziemiach i strzeże kopalnianych skarbów. W 1978 r. Kopalnia Soli „Wieliczka” została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a w 1994 r. została uznana za pomnik historii.
Wybrzeże Bałtyku z malowniczo położonymi miejscowościami, czystym powietrzem i szerokimi plażami jest znane i doceniane przez wszystkich odwiedzających. Polskie wybrzeże to także miasta i miasteczka, szczycące się wielowiekową tradycją i historią. Wiele z nich to piękne kurorty i uzdrowiska. Szlak latarń morskich polskiego wybrzeża, poławianie bursztynu, kąpiele solankowe, fantastyczne klify nadmorskie i unikatowe wydmy, liczne parki narodowe i krajobrazowe – Woliński, Słowiński, Drawski, Szczeciński czy Drawieński, to tylko niektóre z atrakcji turystycznych, jakie może zaoferować odwiedzającym polskie wybrzeże.
O znaczku:
autorka projektu: Marzanna Dąbrowska
liczba znaczków: 2
wartości 2,60 zł oraz 5,20 zł
nakład: po 160 000 szt.
technika druku: offset
format znaczków: 51 x 39,5 mm
papier: fluorescencyjny
arkusz sprzedażny: 8 znaczków
data wprowadzenia do obiegu: 23 lipca 2018 r.
To i inne wydawnictwa Poczty Polskiej można nabyć w wyznaczonych placówkach Poczty Polskiej i sklepie internetowym: www.filatelistyka.poczta-polska.pl
źródło: Biuro Prasowe Poczta Polska
Załączniki:
Hashtagi: #nowe produkty/usługi #media, marketing, reklama