Data publikacji: 06.08.2015
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Turystyka 2.0
Kategoria: internet, technologie
Kupowanie biletów lotniczych, rezerwowanie hoteli czy wręcz zakup całych pakietów wakacyjnych przez Internet wydaje się dziś być oczywistością. Nowe technologie i gadżety to sprzymierzeńcy nowoczesnego turysty. Dają one nie tylko coraz więcej ciekawych możliwości wyboru osobom spragnionym nieszablonowego wypoczynku, ale także proponowane oferty są atrakcyjne cenowo.
Kupowanie biletów lotniczych, rezerwowanie hoteli czy wręcz zakup całych pakietów wakacyjnych przez Internet wydaje się dziś być oczywistością. Nowe technologie i gadżety to sprzymierzeńcy nowoczesnego turysty. Dają one nie tylko coraz więcej ciekawych możliwości wyboru osobom spragnionym nieszablonowego wypoczynku, ale także proponowane oferty są atrakcyjne cenowo.
Polacy coraz chętniej organizują weekendowe wypady czy dłuższe wyjazdy wakacyjne na własną rękę. Są to przede wszystkim osoby, które lubią być niezależne, a długość urlopu czy zakwaterowanie dobierają wedle własnych upodobań. Planując taką podróż niezwykle pomocnym narzędziem jest Internet. Blogi i fora internetowe to kopalnia wiedzy i inspiracji, a aplikacje mobilne mogą nam cały czas towarzyszyć podczas wypoczynku, ułatwiając znalezienie drogi, dobrej restauracji czy ciekawych miejsc w danym regionie.
"Internet stał się ważnym narzędziem w planowaniu podróży, umożliwiając poszukiwanie informacji oraz zamawianie pełnej gamy usług turystycznych." – mówi Magdalena Wypychowicz, Dyrektor ds. Strategii Rozwoju Rynku w Eniro Polska.
Podstawą wszelkich działań jest oczywiście mapa. Czasy, kiedy pierwszą rzeczą po przyjechaniu na wakacje był zakup przewodnika czy mapy okolicy odchodzą do lamusa. Dziś posiłkujemy się mapami cyfrowymi takimi jak np. mapa.pf.pl, które nie tylko ułatwiają nam zwiedzanie ciekawych miejsc, ale także dzięki wysokiej jakości zdjęciom lotniczym możemy jeszcze przed wyjazdem z bliska zobaczyć jak będzie wyglądało miejsce wypoczynku i jego okolica. Co ważne, mapy cyfrowe są aktualizowane na bieżąco.
"Najbardziej wartościowymi są aktualne i precyzyjne mapy cyfrowe z bogatą bazą punktów tzw. POI. Na mapie Panoramy Firm można znaleźć punkty POI w 5 najbardziej przydatnych każdemu turyście kategoriach: jedzenie, noclegi, pomoc medyczna, stacje paliw i bankomaty." – komentuje Magdalena Wypychowicz.
Co jeszcze oferują mapy cyfrowe? Oczywiście wyznaczanie tras. Użytkownicy mogą również dzięki aplikacjom mobilnym zamienić smartfon w wygodną i w funkcjonalną nawigację GPS, a korzystanie z takiej wbudowanej w telefon nawigacji samochodowej jest wygodne i intuicyjne, nie tylko w samochodzie ale także na przykład na rowerze.
Zaletą takich aplikacji mobilnych jest także możliwość korzystania z nich w trybie offline. Nie trzeba się więc martwić o dostęp do aktywnego łącza internetowego ani o dodatkowe koszty. Większość nawigacji mobilnych posiada bezpłatne mapy Polski, natomiast mapy innych krajów można dokupić już z poziomu aplikacji.
Mapy udostępnione użytkownikom Panoramy Firm są połączeniem jakości bazy danych i nowoczesnej technologii. Każda firma znajdująca się w bazie Panoramy Firm (ponad 2,4 mln rekordów) jest precyzyjnie oznaczona na mapie. Użytkownicy mogą korzystać z mapy Panoramy Firm w 3 trybach: oprócz zdjęć lotniczych także z klasycznej mapy cyfrowej i mapy hybrydowej. Mapy Panoramy Firm są w pełni responsywne czyli dostosowane do wyświetlania na wszystkich typach ekranów. Posiadają także wiele przydatnych funkcji, takich jak planowanie trasy, pomiar odległości, powierzchni, ustalanie współrzędnych GPS czy skalowanie. Dodatkowo mapa w mobilnej Panoramie Firm jest w pełni zintegrowana z bezpłatną nawigacją GPS. Dzięki temu użytkownik nie tylko odnajdzie potrzebne mu lokalne informacje, ale także z łatwością dotrze do szukanej lokalizacji.
Jak widać Internet, mapy cyfrowe i aplikacje mobilne są bardzo pomocne zarówno podczas planowania wypoczynku, jak również już będąc na miejscu.
źródło: Biuro Prasowe Panorama Firm Sp. z o.o.
Załączniki:
Hashtagi: #internet #technologie